اخبار

چک کردن به روز رسانی بازار

گران‌ترین و زیباترین ویلای ایران در مازندران/ تصاویر

این ویلا یا قصر رویایی که در مازندران- کلاردشت منطقه دوبال بنا گردیده دارای بنایی به مساحت بیش از 2200 متر مربع می باشد.
[-] اندازه متن [+]

به گزارش روز جمعه سرویس اقتصادی جام نیوز، این ویلا یا قصر رویایی که در مازندران- کلاردشت منطقه دوبال بنا گردیده دارای بنایی به مساحت بیش از 2200 متر مربع می باشد. نمای بیرونی این شاهکار هنری با سنگهای گرانیتی رودبارک تزئین شده که این سنگ کاریها توسط سنگ تراشهای محلی و بصورت سنتی کار شده است.

تمامی محوطه و راهروها و دیوارها و طاق و بستان ها و مدخلهای ورودی منقوش به نقش سنگ گشته و انسان به محض دیدن این مجموعه به یاد آثار تاریخی و سنگ کاری های تخت جمشید فرو می رود.
ساخت این ساختمان منحصربفرد هشت سال به طول انجامید و در پایان سال 1390- 90% آن به اتمام رسید. این بنای مجلل و با شکوه دارای دو ساختمان فرعی و یک ساختمان اصلی می باشد که می توان نبوغ معماری و طراحی را در تک تک اجزای این بناها دید.

بزرگترین ساختمان مسکونی ( ویلا) در ایران در زیباترین منطقه کلاردشت با چشم اندازی بی نظیر و بی بدیل واقع گشته و هر بیننده ای با دیدن این بنا به یاد و خاطره خانه های رویایی و افسانه ای در فیلم ها می افتد.