اخبار

چک کردن به روز رسانی بازار

گران ترین آپارتمان های تهران

گران ترین آپارتمان های «تهران» در کدام محله است؟

70000000 تومان برای یک متر مربع!

واحدهای مجتمعی در خیابان کامرانیه که عده ای از آن به عنوان گران ترین مجتمع خاورمیانه نام می برند، متری 35 تا 70 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند.

باید گشت و یک اسم تازه برای تهران پیدا کرد؛ اسمی که این همه تنوع و گستردگی را در این کلان شهر نشان دهد.

در تهران 22 میلیونی می توان بهترین و بدترین هر پدیده را یافت؛ از اتومبیلی قدیمی و بی قیمت تا گران قیمت اتومبیل هایی که در کارخانه های دست ساز و منحصر به فرد دنیا تولید می شوند و از خانه ای چند متری با دیوارهای حلبی تا گران ترین خانه های ویلایی و پنت هاوس های 500 متری، تنوع طبقات اجتماعی از ویژگی های تمام کلانشهر های دنیاست. این گزارش به شما می گوید تنوع قیمت درباره با خانه در چه سطحی است.

جای خانه خیلی مهم نیست

برای شناسایی گران ترین آپارتمان های تهران، سراغ مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک رفتیم.

پیش از کشف محله های گران قیمت تهران از او درباره تفاوت قیمت چشمگیر مناطق مختلف تهران حتی در مناطق نزدیک به هم سؤال کردیم که پاسخ او این گونه بود:«عامل تعیین کننده در قیمت یک آپارتمان، فقط منطقه جغرافیایی نیست ممکن است در 2 خیابان کنار هم خانه ها با قیمتی متفاوت خرید وفروش شوند مثلا خیابان های مستوفی، یوسف آباد و جهان آرا در موازات هم قرار دارند و یک محله و منطقه شهرداری محسوب می شوند اما هر کدام با قیمتی متفاوت معامله می شوند. یک عامل تعیین کننده در قیمت آپارتمان، برداشت مردم شهر از آن منطقه است.

از این خانه ها کم نیست

نمونه چنین برج باغ های گران قیمت در خیابان پارسای فرشته و مهماندوست زعفرانیه کم نیست.

کافی است یک روز به نیت تفریح هم شده راهی این خیابان ها شوید تا با ورود به هر برج وارد دنیای دیگری شوید.

به گفته قلی خسروی به طور کلی قیمت آپارتمان های منطقه یک تهران به عنوان گران ترین منطقه بین 15 تا 22 میلیون است که با توجه به خیابان، نوع ساخت و ساز آپارتمان فرق می کند و نمونه های خاص و متفاوت هم می توان یافت.

منطقه پولدارها

به گفته این کارشناس املاک، آپارتمان های گران قیمت تهران در منطقه یک شهرداری متمرکز شده اند و یکی از مهم ترین دلایل این تمرکز، فرهنگ شهرنشینی و شهروندی این منطقه است که آن را از سایر مناطق تهران جدا می کند.

قلی خسروی آب و هوا را هم یک عامل تعیین کننده می داند. انگار در یکی، دو سال اخیر بدی هوا و آلودگی بالای گزارش شده در بخش هایی از منطقه 3 شهرداری تهران مثل دروس باعث شده تا ساکنان این منطقه راهی محله های بالاتر در منطقه یک شهرداری تهران شوند وگرنه تا چند سال پیش خیابان دروس را هم می شد در گروه محله های گران قیمت تهران نام برد.

مرز جنوبی منطقه یک شهرداری تهران، اتوبان صدر است و از شمال، کوه های البرز به عنوان مرزی طبیعی قد علم کرده اند اما قیمت در تمام این منطقه یکسان نیست و باید به دنبال گران ترین خانه کوچه گشت. به گفته قلی خسروی، زعفرانیه،کامرانیه و الهیه گران ترین محله های منطقه یک شهرداری تهران هستند. در این محله ها آپارتمان ها با صفرهایی که به آسانی قابل شمارش نیستند، معامله می شوند. با یک نگاه اجمالی می توان آپارتمان هایی را در زعفرانیه، کامرانیه یا حتی خیابان پارسای الهیه نام برد که قیمت خرید و فروش آنها از 10 میلیارد بالاتر است.

چه چیزی در قیمت موثر است؟

قلی خسروی درباره قیمت آپارتمان های منطقه یک می گوید:«نحوه ساخت ساختمان، مصالح به کار رفته در آن، تجهیزات تعبیه شده در لابی و واحدها هم در تعیین قیمت آپارتمان نقش دارد. پیش آمده که بعضی آپارتمان ها به دلیل داشتن ظاهری لوکس با قیمت چشمگیری شروع به فروش واحدهای خود کرده اند اما پس از مدتی به دلیل هر مشکلی مثل یکدست نبودن ساکنان، کاستی در مصالح و … قیمت آنها کاهش پیدا کرده است.»

آپارتمان های لوکس

یک خانه گران قیمت

به عنوان یکی از آپارتمان های لوکس و ممتاز در سال های اخیر می توان به روما رزیدنس در خیابان کامرانیه اشاره کرد.

رومارزیدنس در زمینی به مساحت بر 7 هزار مترمربع، در خیابان کامرانیه شمالی واقع شده است. این مجتمع با 47 هزار مترمربع زیربنا، شامل 32 هزار مترمربع مساحت مفید واحدهای مسکونی، یک هزار مترمربع واحدهای تجاری و 14000 متر مربع فضای تفریحی و مشاعات است.

رومارزیدنس شامل 65 واحد مسکونی در 15 طبقه، 3 طبقه زیرزمین و یک طبقه همکف است که پارکینگ، سالن اجتماعات و 7 آسانسور در این مجتمع پیش بینی شده است.

همچنین این بنا دارای سالن سینمای سه بعدی با سیستم صوتی دالبی ساراند، سالن بیلیارد با میز اسنوکر، فضاهایی برای استخر بزرگسالان، استخر کودک، جکوزی، سونای بخار و خشک و حوضچه ابسرد، سالن بدنسازی با دستگاه های متناسب سازی روز دنیا و تجهیزات درخور سنین مختلف و فضاسازی ورودی برج از بهترین طراحان است. در خبرها رومارزیدنس به مجتمع مسکونی با آبشار و برکه معروف است چون بخشی از فضای حیاط این برج به ساخت باغچه و فضای سبز اختصاص پیدا کرده است. یکی از دلایل گرانی آپارتمان های این مجتمع به کار بردن بهترین تجهیزات از شناخته شده ترین برندهای دنیاست. مثلا تجهیزات آشپزخانه به کار رفته در آن مثل اجاق گاز، مایکروفر، ماشین ظرفشویی و … میله آلمانی هستند. واحدهای این مجتمع که در جاهایی لوکس ترین مجتمع خاورمیانه هم نام برده شده، متری 35 تا 70 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند.